TRÓJCY   PRZENAJŚWIĘTSZEJ  16. 06. 2019 r.

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W PONIEDZIAŁEK -  św. Alberta Chmielowskiego
W CZWARTEK -  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
W PIĄTEK -  św. Alojzego Gonzagi

2.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa.

3.    W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników.

4.    W środę 19 czerwca kończymy rok szkolny.  Msze św. na zakończenie roku szkolnego w Sanktuarium; o godz. godz. 08:00 dla dzieci szkół podstawowych  do VII klasy włącznie, o godz. 11.30 klasy VIII i klasy Gimnazjum.

5.    W czwartek 20 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywaną Bożym Ciałem. Msze święte w tym dniu w Sanktuarium o godz. 07:00, 08:30, 10:00 i 18:00. O godz. 10:00 Msza święta po której wyruszymy w procesji Eucharystycznej na ulice naszego miasta. Trasa procesji będzie ulicami: Ogrodową, Wrocławską (w stronę ronda z Ratuszową, Wielkopolską, Długą, Dąbrowskiego przez Rynek i Ratuszową. Ołtarze będą  na ulicy Ogrodowej przy bloku nr 9, przy garażach na wprost Rzemieślnika, na Długiej i na Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy do udziału Poczty sztandarowe, Rodzinę Różańcową, Salezjanów Współpracowników, Liturgiczną Służbę, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, naszych Strażaków, Straż Maryjną, chór parafialny „Rapsodia”, i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, zaangażowania i świadectwa wiary. Przez całą oktawę będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii w procesji wokół Sanktuarium, która będzie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
W oktawie będą odprawiane  Msze święte z prośbą o urodzaje na wioskach naszej parafii według następującego porządku: w piątek 21 czerwca o godz. 19:30 – Osiedle Twardogóra, Sądrożyce, Drogoszowice i Sosnówka. W poniedziałek 24 czerwca o godz. 19:30 – Gola Wielka , Gola Mała. We wtorek 25  czerwca godz. 19:30 Leśne Domy  razem z  Brodowcami,  Moszyce i Chełstów . W środę 26 czerwca godz. 19.30 Dąbrowa, Chełstówek,  Olszówka razem z Trzema Chałupami. Prosimy o przygotowanie miejsca do odprawiania Mszy świętej i o przyjazd po kapłana około godz. 19:00. Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji, będzie we wtorek 18 czerwca o godz. 16:30 przy Sanktuarium.

6    Dzisiejsza taca inwestycyjna w całości przeznaczona jest na remont wieży kościoła. Bóg zapłać  za ofiarność i modlitwy w intencji remontu. W ostatnim tygodniu na konto bankowe i do kopert  wpłynęło 7 250 zł. Za złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać.

7.     Dzisiaj o godzinie 15:00 Msza św, dla osób głuchoniemych w Sanktuarium

8.    Koło Radia Maryja organizuje w dniu 14 lipca br.  Pielgrzymkę do Częstochowy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

10.    Nasza Parafia zaprasza dzieci na półkolonie letnie. Zajęcia będą odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Akcja jest dofinansowana z  Urzędu Miasta i Gminy. Liczba miejsc ograniczona.  Więcej informacji na kartach zgłoszeń w zakrystii  i  na plakatach.

11.    W poniedziałek kancelaria parafialna czynna wyłącznie  po południu.

12.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności śp.  Wiesława Gil, Przybysław Krajewski, Janina Rosiewicz oraz ks. Jacek Falkowski salezjanin z Wrocławia, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 w parafii Chrystusa Króla.       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB