1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – święto świętego Stanisława Kostki
W ŚRODĘ – św. Andrzeja Kim Teonga i Towarzyszy
W CZWARTEK – święto św. Mateusza
W SOBOTĘ – św. O. Pio z Pietrelciny - kapłana

2.    Dzisiaj taca inwestycyjna z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

3.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00.

4.    W sobotę 23 września przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
w naszej parafii. Zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy do małego kościoła.

5.    W niedzielę 24 września przeżywać będziemy 22. rocznicę koronacji Figury Twardogórskiej Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, Parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Grabowna Wielkiego.

6.    Zapraszamy do udziału w XIII Dekanalnej Pieszej Pielgrzymce
z Międzyborza do Twardogóry. Pielgrzymka będzie w piątek 22 września. Chętni do udziału w pielgrzymce spotykają się przy mały kościele w Twardogórze
o godz. 07:00, gdzie będą podstawione autokary, które przewiozą pielgrzymów do Międzyborza.
Po przyjściu pielgrzymów do Sanktuarium Msza św. około godz. 15:00. Ta kolejna rocznica niech będzie dla nas okazją by podziękować Bogu za wielki dar Wspomożycielki.

7.    W  ramach przygotowania do I – Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcenie katechizmów dla uczniów klas trzecich a po Mszy św. spotkanie organizacyjne
w małym kościele z rodzicami tych dzieci.

8.    Od 23 września (sobota) rozpoczniemy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

9.     W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania. Terminy spotkań do wyboru: klasy VII oraz II i III Gimnazjum – wtorek lub środa o godz. 16:30.

10.    Zapraszamy chłopców do Służby Liturgicznej.   Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii u ks. Jacka . Zbiórki Służby liturgicznej odbywają się w Salce Ministranckiej w czwartki o godz. 16.30 kandydaci na ministrantów, o godz. 17.00 ministranci, o godz. 19.00 lektorzy.

11.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.
W zakrystii i przed kościołem jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2018 rok w cenie 5; złotych. Jest to cegiełka na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.

12.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności: śp. Zofia Masztalerz.              Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk SDB