1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W CZWARTEK – święto św. Franciszka Salezego – Patrona Zgromadzenia
Salezjańskiego
W PIĄTEK – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
W  SOBOTĘ  – św. Tymoteusza i Tytusa

2.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna.  Bóg zapłać za ofiary. Dziś po Mszy św. wieczornej dzieci i nauczyciele ze SP nr 2 im. Jana Pawła II zapraszają na kolędowanie przy żłóbku.

3.    Jutro Dzień Babci a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4.    W czwartek 24 stycznia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. W tym dniu  w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.

5.    Trwa w Kościele Tydzień modlitw o Jedność chrześcijan.

6.    W sobotę 26 stycznia, zakończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Jeśli ktoś jeszcze pragnie przyjąć kapłana z wizytą kolędową to proszę o zgłoszenie w kancelarii lub po Mszy Świętej. Rozkład kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco.

7.    W czasie Kolędy ministranci w naszych domach zostawiali kartki na Daninę Diecezjalną, którą wspieramy funkcjonowanie naszej Diecezji i jej poszczególnych struktur takich jak: kuria, seminarium duchowne, dom księży emerytów. Prosimy o zwrot tych kartek z dobrowolną ofiarą do końca miesiąca kwietnia, jeżeli nam na to pozwala nasza sytuacja materialna i dziękujemy za troskę o naszą Diecezję Kaliską, której cząstkę stanowimy.

8.    W przyszłą niedzielę na godz. 16.30 chór parafialny Rapsodia zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Oczytać zaproszenie.

9.    Za tydzień po wszystkich Mszach św. młodzież z naszego oratorium przeprowadzi zbiórkę dobrowolnych ofiar jako wsparcie organizacji tegorocznych ferii zimowych i wyjazdowego zimowiska do Karpacza. Bóg zapłać za dar serca.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła  do wieczności śp. Rozalia Siemaszko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk  SDB