Aktualności parafialne

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 r.

Szybki link:

1. W liturgii w nowym tygodniu przypada:
  • W PONIEDZIAŁEK – św. Katarzyny ze Sieny;
  • W ŚRODĘOgólnopolska Pielgrzymka do św. Józefa Kaliskiego;
  • W PIĄTEK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polsk;
  • W SOBOTĘ –św. Floriana;
  • W NIEDZIELĘ – św. Dominika Savio, patrona ministrantów.
  1. Dziękujemy za obecność w codziennym zawierzeniu siebie, naszych rodzin, młodzież i całej parafii Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi wieczorem w naszym Sanktuarium, w ramach 33 dni przygotowań do Uroczystości Maryi Wspomożenia Wiernych. Codziennie o godz. 20:30 prezentacja multimedialna wprowadzająca w temat, o 20:45 nabożeństwo, 21:00 Apel Jasnogórski. Dla kończących późno pracę, o godz. 20:25 będzie możliwość odśpiewania Litanii Loretańskiej.
  2. Dziękujemy za uczestnictwo i pomoc przy organizacji sobotniego wieczoru uwielbienia: szczególnie rodzinom, które przyjęły do swoich rodzin pielgrzymów oraz osobom, które przygotowały pomieszczenia domu katechetycznego na spotkanie oraz obfity poczęstunek.
  3. Dzisiaj podczas Mszy o 11.30 do grona ministrantów zostało przyjętych 8 kandydatów, a 2 ministrantów zostało ustanowionych lektorami. Przy tej okazji chłopców, którzy także chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z ks. Mateuszem.
  4. Od wtorku do 03 maja, będziemy gościć w naszej parafii ministrantów i lektorów z parafii salezjańskich i diecezjalnych, którzy przybędą na Pielgrzymkę Ministrantów - PIM 2024. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na organizację Pielgrzymki. Szczegółowy program tego wydarzenia, które potrwa do 3-go maja można znaleźć na stronie wroclaw.salezjanie.pl Informujemy, że od poniedziałku Msze św. o godz. 6:30 będą doprawiane w Małym Kościele.
  5. Od środyrozpoczniemypiękny miesiąc - maj, poświęcony w sposób szczególny Maryi – Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W Litanii Loretańskiej polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej. Środowa nowenna odbędzie się w czasie nabożeństwa majowego.
  6. W piątek 03 maja, Uroczystość N M P Królowej Polski. Msze święte i spowiedź w Sanktuarium w tym dniu jak w każdą niedzielę. W Chełstowie Msza św. o godz. 11:00.
  7. W tym tygodniu przypada I – czwartek oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, I – piątek i I - sobota miesiąca. Z posługa sakramentalną odwiedzimy chorych w piątek 10 maja, ks. Mateusz w czwartek 9 maja.
  8. W sobotę 04 maja swoje święto przeżywać będą strażacy, wspominając swojego patrona św. Floriana. Jesteśmy im wdzięczni za trud i poświęcenie w obronie życia i mienia oraz za obecność i zaangażowanie w czasie uroczystości kościelnych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach. Strażacy zapraszają do Domasławic w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na Uroczystą Mszę świętą ku czci św. Floriana. Po Mszy św. o godz. 8:00 odmówimy różaniec wynagradzający NMP.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Dominika Savio, patrona naszego oratorium. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o 11.30, a po niej na radosne świętowanie przy małym kościele. W programie: tańce, konkurencje, rodzinny konkurs wiedzy o św. Dominiku Savio, dmuchańce i coś do zjedzenia. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 07:00 spotkanie Rodziny Różańcowej.
  10. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 9309 zł i 70 gr. Od 07 kwietnia na konto bankowe naszej parafii wpłynęło 1550 zł oraz do kopert 6370 w tym 3920 od „Róż Różańcowych” zł.Bóg zapłać za modlitwę i złożone ofiary.
  11. Informujemy, że na pielgrzymkę w sobotę 25 maja do Miejsca Cudu Eucharystycznego w Legnicy, kościoła pokoju w Jaworze oraz pocysterskiego opactwa i obrazu Matki Bożej w Krzeszowie zostało ostatnich kilkanaście miejsc w domówionym drugim autokarze.
  12. W minionym tygodniu z grona parafin do wieczności odeszli ś.p. Cecylia Obiegło i Andrzej Karkoszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Tomasz Hawrylewicz SDB
Administrator Parafii