Aktualności parafialne

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024 r.

Szybki link:

1. W liturgii w nowym tygodniu przypada:
  • W PONIEDZIAEK – Apostołów Filipa i Jakuba;
  • W ŚRODĘ - św. Stanisława.
  1. Dzisiaj obchodzimy święto Dominika Savio, patrona naszego Oratorium. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o 11.30, a po niej na radosne świętowanie przy małym kościele. W programie: tańce, konkurencje, rodzinny konkurs wiedzy o św. Dominiku Savio, dmuchańce i coś do zjedzenia. Gościem specjalnym będzie ksiądz raper Kuba Bartczak.
  2. Trwamy w codziennym zawierzeniu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi wieczorem w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 20:30 prezentacja multimedialna wprowadzająca w temat, o 20:45 nabożeństwo, 21:00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  3. W zeszłą niedzielę do puszek na organizację Pielgrzymki Ministratnów PiM 2024 zebraliśmy 2173,5 zł. Bóg zapłać za modlitwę i złożone ofiary.
  4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna odbędzie się w czasie nabożeństwa majowego. W miesiącu maju i czerwcu członkowie parafialnego chóru Rapsodia odwiedzą miejsca w gminie Twardogóra, w których znajdują się przydrożne krzyże i kapliczki, w celu poznania historii ich powstania oraz kultywowania tradycji śpiewania pieśni ku czci Matki Bożej. Osoby zainteresowane harmonogramem wyjazdów proszone są o kontakt z członkami chóru Rapsodia.
  5. Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w najbliższy piątek 10 maja, ks. Mateusz w czwartek.
  6. W sobotę o godz. 18.00 w wigilię Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzimy odpust, któremu przewodniczyć będzie ks. Mariusz Kamiński, proboszcz Kuźnicy Czeszyckiej, z tej racji Msza w sobotę wieczorem 11 maja będzie sprawowana w małym kościele a poprzedzi ją nabożeństwo majowe.
  7. W przyszłą niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 10:00 i 12.00, przeżywać będziemy uroczystość I-Komunii świętej. Msze święte dla pozostałych wiernych w tym dniu o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 w Małym Kościoła. Inne Msze święte wg. rozkładu niedzielnego. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców, chrzestnych i gości w sobotę 11 maja od godz. 10.00.
  8. Rejonowy Dzień Skupienia dla Wspólnot Różańcowych (dla dekanatów: twardogórski, koźmiński, krotoszyński, raszkowski, zdunowski) odbędzie się dnia 11 maja w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, w godz. 10.00-14.00.
  9. 18 maja Oratorium organizuje wyjazd do do Energylandii. Koszty wyjazdu 300 zł. Więcej informacji u ks. Mateusza.
  10. W minionym tygodniu z grona parafian odeszła ś.p. Janina Teresa Matuszewska oraz ks. Jerzy Witek salezjanin. W naszej parafii pracował w latach 1980-1983. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w kościele p.w. Chrystusa Króla we Wrocławiu o godz. 11:00 a ostanie pożegnanie na cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Tomasz Hawrylewicz SDB
Administrator Parafii